Wang Yi se setkal s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem   
Pridal tk Pátek 02 srpen 2019 - 06:00:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Člen čínské Státní rady, čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) se v thajském hlavním městě Bangkoku setkal se svým americkým protějškem Mikem Pompeem.

Wang Yi se vyslovil v tom smyslu, že čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) a americký prezident Donald Trump v červnu v japonské Ósace dosáhli shody, která ukazuje směr čínsko-amerických vztahů. V současné době je nejdůležitější, aby americká strana usilovala společně s Čínou o uskutečnění této shody, řešila spory na základě vzájemného respektu, rozšiřovala spolupráci na základě vzájemných výhod a podporovala harmonické, spolupracovní a stabilní bilaterální vztahy.

Wang Yi řekl, že pan ministr zahraničí nedávno v projevu uvedl, že Čína a Spojené státy nemají stejné hodnoty, ale mají společné zájmy. Obě strany by měly provádět spolupráci v mnoha oblastech. Čínská strana se také domnívá, že obě strany by měly upevnit koordinaci, omezit chyby v úsudku a hledat způsob k dosažení společného vítězství, což odpovídá zájmům obou stran a všeobecnému přání mezinárodního společenství.

Wang Yi se vyslovil v tom smyslu, že Čína a Spojené státy by měly správně pohlížet na strategické záměry druhé strany. Pokusy bránit čínskému procesu rozvoje jsou nespravedlivé a nelze k nim přistupovat. Protože Čína má právo na rozvoj. Čínský rozvoj je mírový, má silnou vnitřní energii a je nezastavitelný. Obě strany by měly plně uplatňovat strategickou funkci diplomacie vedoucích představitelů při vedení čínsko-amerických vztahů, vést dialog na vysoké úrovni a upevňovat koordinaci v různých oblastech. Čínská strana naléhá na Spojené státy, aby dodržovaly princip Jedné Číny a tři čínsko-americká společná prohlášení a opatrně přistupovaly k záležitostem týkajícím se tchajwanské otázky. Obě strany by měly rozšířit spolupráci. Doufá, že americká strana usnadní bilaterální výměnu a nebude vytvářet překážky.

Mike Pompeo řekl, že setkání Donalda Trumpa s prezidentem Xi Jinpingem v Ósace ukazuje směr dalšího rozvoje bilaterálních vztahů. Je ochoten znovu zdůraznit, že prezident Trump a americká vláda nechtějí bránit čínskému rozvoji. Jsou ochotni provádět s Čínou širokou spolupráci. Americká strana bude nadále trvat na třech čínsko-amerických společných prohlášeních a na principu Jedné Číny a podporovat bilaterální kulturní výměnu.

Obě strany si také vyměnily názory na situaci na Korejském poloostrově.

Ministr Wang Yi současně objasnil čínské stanovisko v otázce Jihočínského moře, v otázkách týkajících se Xinjiangu (Sin-ťiang) a Hongkongu. Požádal americkou stranu, aby respektovala čínské jádrové zájmy a důležité obavy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://m.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25431
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0763 sec,0.0244 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,190kB