Vladimir Putin vedl poprvé telefonický rozhovor se současným ukrajinským prezidentem   
Pridal tk Sobota 13 červenec 2019 - 05:45:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ruský prezident Vladimir Putin vedl 11. července telefonický rozhovor se svým ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským na téma situace na jihovýchodě Ukrajiny. Byl to první telefonický hovor mezi oběma vedoucími představiteli.

Podle prohlášení zveřejněného na internetových stránkách moskevského Kremlu souhlasily obě strany s ochotou dál provádět koordinaci v rámci normandského formátu.

Volodymyr Zelenskyj navrhl uspořádat jednání s Vladimirem Putinem v běloruském hlavním městě Minsku. Vyjádřil také naději, že jednání se zúčastní vedoucí představitelé USA, Velké Británie, Francie a Německa. Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov se vyslovil v tom smyslu, že ruská strana tento návrh zváží, ale zatím nezveřejní žádné rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že Spojené státy a Velká Británie nejsou členy čtyřstranné skupiny (Ukrajina, Rusko, Francie a Německo; normandský formát) o ukrajinské otázce, musí Rusko posoudit vyhlídky tohoto nového vyjednávacího rámce.

Vladimir Putin se 11. července vyslovil v tom smyslu, že ruská strana neodmítla žádné jednání, včetně rozšíření normandského formátu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25267
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0818 sec,0.0360 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,105kB