Zelenskyj navrhl setkání s Putinem v Minsku, telefonickou konferenci mezi občany zemí však označil za nebezpečnou   
Pridal tk Úterý 09 červenec 2019 - 02:51:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl schůzku v hlavním městě Běloruska – Minsku. Podle něj by se setkání také měli zúčastnit lídři USA, Francie, Velké Británie a Německa.

„Myslím si, že Alexandr Grigorjevič Lukašensko (pozn. běloruský prezident) nás rád příjme,“ uvedl Zelenskyj.

Telefonická konference národů

Iniciativa ukrajinského prezidenta se objevila na pozadí oznámení o provedení telefonické konference mezi studii ukrajinského kanálu NewsOne a ruského kanálu Rossija 1. Ta měla proběhnout 12. července. Bylo zdůrazněno, že telefonická konference proběhne bez politiků a bez politiky a bude dialogem mezi ukrajinským a ruským národem.

Iniciativa však vyvolala pobouření v ukrajinském parlamentu, Svazu novinářů Ukrajiny a ve straně bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. Postavil se proti ní i současný ukrajinský prezident.

„Oznámená telefonická konference je levný a nebezpečný předvolební PR, který má za cíl nás opět rozdělit do dvou táborů,“ sdělil Zelenskyj.

V Kremlu však iniciativu podpořili. Podle mluvčího ruského prezidenta Dmitrije Peskova si zaslouží vysoké ocenění.

„Navzdory veškerým politickým a diplomatickým turbulencím mezi oběma zeměmi komunikace národů nebyla zrušena. A tato komunikace přímo či nepřímo pokračuje,“ okomentoval Peskov.

Hrozby fyzického násilí

Později však ukrajinský kanál NewsOne informoval o tom, že ruší naplánovanou telefonickou konferenci kvůli nátlaku a hrozbám.

„Náš pokus o uspořádání platformy pro diskusi o nepolitických otázkách mezi obyčejnými lidmi vedl k tomu, že v poslední době řada politických stran zahájila masivní informační útok na náš televizní kanál,“ uvedli v NewsOne.

Dodali také, že na dresu novinářů kanálu a jejich rodin zněly přímé hrozby fyzického násilí, což bylo označeno jako pohrůžka a nátlak na novinářské svobody.

„Chceme, aby na Ukrajinu přišel mír, ale existují síly zastupující válečnou stranu, pro které je to velmi nepříznivé,“ uvedli v NewsOne.

Vztahy mezi Moskvou a Kyjevem se na pozadí situace na Donbasu a referendu na Krymu zhoršily. Ukrajinské úřady opakovaně obvinily Rusko ze zasahování do vnitřních záležitostí země. V lednu 2015 ukrajinský parlament schválil prohlášení, ve kterém byla Ruská federace označena za zemi agresora. Rusko popírá obvinění ukrajinské strany a nazývá je nepřijatelnými. Moskva opakovaně uváděla, že není stranou vnitřního ukrajinského konfliktu a má zájem o to, aby Kyjev překonal politickou a hospodářskou krizi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/4ykn:

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25236
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1079 sec,0.0400 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,347kB