Americký generál sdělil, jak USA odpovědí na ruský jaderný útok   
Pridal tk Pátek 05 červenec 2019 - 05:36:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Náčelník generálního štábu vojenského letectva USA David Goldfein odhalil podrobnosti plánu, který má ubránit Ameriku před „jaderným armagedonem“. Podle generála, rozhodne-li se Moskva použít svůj strategický arzenál proti Washingtonu, bude Pentagon muset vykonat tři „spolehlivé“ operace, píše The Daily Express.

Americká armáda má přesný akční plán, který má za cíl zabránit „jadernému armagedonu“ v případě útoku Ruska. Jeho podrobnosti odhalil na nedávné konferenci Mitchellova leteckého a kosmického ústavu náčelník generálního štábu vojenského letectva USA David Goldfein, píše The Daily Express.

První částí plánu je rozsáhlý protiútok, který USA zahájí spolu se svými spojenci z NATO. Podle generála zahrne tento útok nasazení stíhaček, bombardérů, tankovacích letounů, výzvědných prostředků, kybernetické, kosmické a speciální operace, a rovněž nasazení leteckých zdravotnických oddílů „vycvičených a připravených k moderní válce“.

Goldfein vysvětlil, že v případě podobného scénáře očekává, že se na červeném telefonu v jeho pracovně rozsvítí tři tlačítka. Nejdřív se generál plánuje spojit s Todem Waltersem, hlavou Evropského velení USA. Pak mají vzlétnout americké a alianční bitevní letouny za účelem zachycení mezikontinentálních balistických raket.

Let této rakety trvá přibližně 20 minut. Goldfein ujistil, že USA a NATO budou mít dost času, aby zlikvidovaly nepřátelské rakety v nebi s pomocí stíhaček F-35 nebo odpalovacích ramp.

Pak se Goldfein spojí s hlavou Severního velení ozbrojených sil USA Terrencem O'Shaughnessem, aby odvetné akce byly podniknuty na americkém území. Protirakety z pozemní základny budou připraveny k odrážení raketového útoku s pomocí technologií Pentagonu, jež umožňují odhalit mezi falešnými cíli skutečnou bojovou hlavici.

Tento třístranný protiútok ukončí atomové ponorky, „které nepozorovaně vystřelí zpod vody.“ Ponorky mají zasadit „druhou ránu,“ aby „donutily nepřítele k podřídit se“.

Pak se generál spojí s velitelem Strategického velení USA Johnem Hytenem. Ten má stručně sdělit Goldfeinovi, jaký jaderný útok je možné provést k „zadržení“ nepřítele.

I když Goldfein vyjmenoval chronologicky všechny kroky, přece jen varoval: „Každá z těchto misí je spolehlivá. A všechny musí být ukončeny současně.“

Rusko má dnes ve výzbroji přibližně 48 % celého světového jaderného potenciálu. Jeho vztahy s USA se vyhrotily poté, co Washington oznámil, že na začátku srpna hodlá vystoupit ze Smlouvy o raketách středního a kratšího doletu, píše The Daily Express.

Zdroj: The Daily Express

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25204
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0654 sec,0.0275 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,052kB