Kanada na své území nepustí občany DLR a LLR s ruskými pasy   
Pridal tk Čtvrtek 04 červenec 2019 - 03:54:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Kanadské orgány nemají v úmyslu na své území pouštět občany samozvaných Doněcké a Luhanské republik, kteří přiletí s ruskými pasy. Na tiskové konferenci to oznámila kanadská ministryně zahraničí Chrystia Freeland.

V červnu politici na summitu Evropské unie v Bruselu schválili prohlášení, na jehož základě je EU připravena projednat otázku nepřiznání ruských pasů, které Rusko vydalo občanům Donbasu. Náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško v reakci oznámil, že Evropská unie by raději měla svoji pozornost věnovat problémům občanů jihovýchodu Ukrajiny a nelidské politice Kyjeva.

„Kanada přijme opatření, aby tyto pasy nebyly použity pro vjezd do Kanady. Vyzýváme naše partnery, aby náš příklad následovali,“ oznámila novinářům Freeland.

Když ministryně odpovídala na otázku, jak bude Kanada identifikovat občany DLR a LLR, kteří získali ruské pasy zjednodušeným postupem, odpověděla Freeland, že Otava takové možnosti má. Zároveň odmítla sdělit technické detaily.

Pasy pro občany DLR a LLR

Ruský prezident Vladimir Putin 24. dubna podepsal příkaz o zjednodušeném získání ruských pasů pro občany samozvaných Doněcké a Luhanské republik. Zároveň oznámil, že tato otázka má čistě humanitární charakter a Ruská federace nechce Kyjevu vytvářet nějaké problémy, ale situace s lidskými právy na Donbasu překročila únosnou mez.

Necelý týden po podepsání příkazu bylo v obci Pokrovskoje v Rostovské oblasti otevřeno centrum na vydávání ruských pasů ve zjednodušeném postupu občanům Doněcké lidové republiky. V Novošachtinsku bylo otevřeno centrum pro občany Luhanské lidové republiky. Ministerstvo vnitra Ruské federace uvádělo, že proces vyřízení žádosti může trvat až tři měsíce. Rezort také oznámil, že na začátku června ministerstvo přijalo několik tisíc žádostí o získání ruského občanství.

Krize ve vztazích RF a západních států

Vztahy RF se západními státy se zhoršily kvůli situaci na Ukrajině a kolem Krymu, který se znovu připojil k Rusku po referendu na poloostrově. Západ tehdy obvinil Rusko ze zásahu do ukrajinských vnitřních záležitostí a zavedl proti němu sankce. Moskva podnikla odvetná opatření, zahájila nahrazení importu a nejednou prohlásila, že je kontraproduktivní mluvit s ní jazykem sankcí. Rusko také nejednou prohlásilo, že není stranou konfliktu na Ukrajině a subjektem minských dohod o urovnání. V poslední době znějí v zemích EU stále hlasitěji názory ohledně nutnosti zrušení protiruských sankcí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mPPC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25197
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
PoÚtStČtPaSoNe
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1442 sec,0.0613 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,338kB