Summit G20 v Ósace podporuje multilateralismus   
Pridal tk Pondělí 01 červenec 2019 - 04:53:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Dne 29. června skončil summit G20 v Ósace. Tento summit schválil deklaraci a vyslovil se v tom smyslu, že se G20 snaží o vytvoření svobodného, spravedlivého, nediskriminačního, transparentního, předvídatelného a stabilního obchodního a investičního prostředí, podporuje nezbytné reformy WTO, vážně uskutečňuje Pařížskou dohodu o vyrovnání se s klimatickými změnami. Během tohoto summitu vedoucí představitelé členských států G20 vykonali různé bilaterální, multilaterální diplomatické aktivity. Summit G20 v Ósace se stal důležitou platformou ohledně podpory multilateralismu a řešení otázek.

Projev a série bilaterálních a multilaterálních diplomatických aktivit čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pchinga) měly vysokou pozornost mezinárodního společenství. V projevu prezident Xi prohlásil, že Čína dále otevře trh, pozitivně rozšíří dovoz, trvale zlepší obchodní prostředí, všestranně provádí rovné zacházení a usilovně podporuje ekonomické a obchodní jednání.

Na summitu prezident Xi Jinping a vedoucí představitelé různých států a mezinárodních organizací podrobně projednali budování nových mezinárodních styků, budování otevřeného světového hospodářství výhodného pro rozvoj nových tržních států a rozvojových států, projednali také politické řešení regionálních otázek a budování společenství lidského osudu.

Stojí za pozornost, že prezident Xi a jeho americký protějšek Donald Trump uskutečnili setkání. Obě strany souhlasily s tím, že obnoví ekonomické a obchodní jednání na základě rovnoprávnosti a vzájemného respektu. Americká strana již neuvalí na čínské výrobky nové tarify. Tyto pozitivní signály odpovídají přání lidu obou zemí a globálnímu očekávání, také to přispěje ke zmírnění nervózní situace na trhu.

Během summitu prezident Xi Jinping vykonal setkání s japonským premiérem Shinzo Abem. Obě strany dosáhly 10 shod například v partnerství mezi sebou a v žádném ohrožení navzájem, ve vhodném řešení citlivých otázek, v konstruktivní kontrole sporů a podobně.

Vedoucí představitelé různých států a mezinárodních organizací se v Ósace vyslovili v tom smyslu, že podporují multilateralismus. Generální tajemník OSN Antonio Guterres se domnívá, že čínské návrhy „Pásma a Stezky", čínsko-africká spolupráce „Osm akcí", „Program Africké unie do roku 2063" a „Plán OSN na udržitelný rozvoj 2030" vytvoří společnou sílu podporující africký rozvoj.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=25172
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1195 sec,0.0799 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,051kB