Írán přesunul prodej ropy na „šedý trh“ ve snaze čelit americkým sankcím   
Pridal tk Pondělí 06 květen 2019 - 02:34:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
USA dříve zrušily výjimky pro země, které nakupují íránskou ropu, a znovu vyhrožovaly sankcemi, pokud budou pokračovat v obchodování s Teheránem. Islámská republika slíbila, že navzdory snahám Washingtonu bude pokračovat v exportu ropy.

Írán nasměroval své úsilí při organizaci prodeje své ropy na alternativní trasy, aby obešel americké sankce proti energetickému sektoru v zemi. Oznámil to zástupce ministra pro ropný průmysl Amir Hossein Zamaninia agentuře IRNA, aniž by upřesnil podrobnosti.

„Zmobilizovali jsme všechny zdroje země a prodáváme ropu na „šedém trhu“,“ řekl.

Zároveň zástupce ministra přiznal, že objemy denních prodejů nedosáhnou úrovně vývozu, který byl pozorován před odchodem USA z jaderné dohody v Íránu. Zamaninia neposkytl žádné odhady o objemu prodejů ropy na „šedém trhu”, ale konstatoval, že vláda bude muset „učinit důležitá rozhodnutí ohledně (íránského – pozn.) finančního a ekonomického managementu“.

Pokud jde o systém prodeje íránské ropy na „šedém trhu“, zástupce ministra zdůraznil, že se to nedá v žádném případě považovat za „pašování“, protože je to jen opatření proti sankcím, které nejsou ani „spravedlivé“ ani „legitimní“.

Američané dříve zrušili výjimky pro několik zemí, které dováží íránskou ropu. Tyto výjimky zemím zabránily v tom, aby spadaly pod americké sankce, pokud dodržovaly povolené denní dovozní limity. Rozhodnutí skončit s výjimkami vyvolalo „lítost a obavy“ v EU, uvedla šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová.

Výjimky byly poskytnuty Řecku, Itálii, Tchaj-wanu, Číně, Indii, Turecku, Japonsku a Jižní Koreji ve stejný den, kdy Spojené státy uvalily tvrdé sankce proti íránským odvětvím energetiky, bankovnictví a lodní dopravě 5. listopadu 2018. Tomu předcházelo jednostranné odstoupení Washingtonu od íránské jaderné dohody z 8. května 2018.

Krok Washingtonu narazil na kritiku jiných signatářů dohody, kteří se rozhodli pokračovat v dodržování svých ustanovení a ignorovat sankce Bílého domu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mvh5
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=24627
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3726 sec,0.3067 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,277kB