Máme ho! Znění dopisu ministra vnitra komisaři EU o imigrantském vraždění   
Pridal tk Čtvrtek 31 leden 2019 - 03:44:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Spolkové ministerstvo vnitra
Herbert Kickl, ministr

Dimitris Avramopoulos
EU-komisař pro imigraci, vnitro a občanství

Brusel, Belgie

Vídeň, 23. leden 2019

Vážený pane komisaři,

milý Dimitrisi,

obracím se na Tebe s jednou intencí důležitou pro naši bezpečnost, a sice přístupem EU, resp. členských zemí k odsouzeným osobám, které obdržely status mezinárodní ochrany. Krize posledních let a mnohé z nich rezultující události v členských zemích, které vyvolávají obavy, ukázaly, že potřebujeme účinná pravidla v přístupu k pachatelům požívajícím mezinárodního statusu ochrany. To vyžaduje zpřísnění odpovídajících ustanovení na úrovni EU, zejména Nařízení o statusu, které je v současnosti projednáváno na evropské úrovni.

Coby příslušnému spolkovému ministru mi obzvlášťně záleží na tom, aby udělený status už při jednom trestném činu mohl být odňat, a toto aby nalezlo svůj průmět v tom novém Nařízení o statusu.

Podnětem k tomu je celý řetězec násilných činů v Rakousku a naposledy jeden obzvláště tragický případ. Jedna 16-letá dívka byla zavražděna pachatelem požívajícím právo ochrany, který byl již opakovaně odsouzen za ublížení na zdraví a zneužívání. Odnětí statusu však doposud nebylo možné, protože i přes opakovanou trestnou činnost nebyl spáchán závažný trestný čin. Zahájené řízení o odnětí statusu tak muselo být zastaveno.

Rakousko během svého předsednictví v Radě opakovaně vypracovalo a předložilo návrhy na adaptaci článku 12,14 a 18 budoucího Nařízení o statusu.

Konkrétně šlo přitom o možnost odnětí statusu při závažném trestném činu, jakož i při opakovaném spáchání více trestných činů, bez ohledu na to, zda tyto jsou kvalifikovány jako zvlášť závažné. Předmětná vražda a další násilné trestné činy v Rakousku, nám ovšem dramaticky staví před oči, že je třeba ještě přísnějších právních úprav a samozřejmě rovněž zvýšený důraz na prevenci. Předmětné vraždě v Rakousku zřejmě mohlo být bývalo zabráněno právním stavem adekvátním k daným výzvám.

Lidé poprávu nemají pochopení pro to, že pachatelé trestných činů mohou nadále požívat práva mezinárodní ochrany a tím nejen ohrožovat obyvatelstvo, ale navíc i uvádět azylovou politiku EU v nedůvěru.

Žádám Tě o osobní podporu naší věci a srdečně děkuji za vynikající spolupráci s Evropskou komisí.

S nejlepšími pozdravy ,

Herbert Kickl

Zdroj: https://www.krone.at/1853344
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23836
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0890 sec,0.0342 z toho dotazů.Dotazů v DB:15. Použitá paměť:1,190kB