Lucie Vondráčková – CD Růže   
Pridal tk Čtvrtek 31 leden 2019 - 03:28:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 4   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Jde o 11.řadové album.Předchozí: 1993 Marmeláda,1994 Rok 2060, 1995 Atlantida,1996 Malá mořská víla,2000 Manon, 2003 Mayday, 2005 Boomerang, 2008 (2CD)Fénix,. 2010 Dárek, 2013 Oheň a další výběry, CD ROM, DVD z turné, TV pořady, kompilace.

Lucie Vondráčková se na scéně českého showbyznysu úspěšně pohybuje 25 let, obdržela úctyhodný počet zlatých a platinových desek za prodeje svých nosičů, byla několikrát bronzovou a stříbrnou českou slavicí, účinkovala v muzikálech, prochází s písněmi filmem i TV obrazovkami, její hity jsou už nedílnou součástí různých hudebních kompilací.

Nové CD Růže je doslova nabité písněmi, je jich zde plných 20, včetně dvou bonusů .Završuje zatím dlouhou cestu, je výrazným propojením nového i osvědčeného.

LV tentokrát spolupracuje i se zahraničními autory a hudebníky, kteří se postarali nejen o vlastní písně, ale zároveň spolupracovali na aranžích, zvuku a mixu i písní autorů českých. Dodali tím CD Růže nebývale dobrý moderní zvuk a atmosféru.Největší měrou se na zvuku CD Růže podílela americká hudební skladatelka Kari Kimmel. Kromě své vlastní písně Dej si cíl pracovala v Los Angeleském studiu i na dalších sedmi skladbách. Výrazně tak CD Růže svým vkladem obohatila, moderní přístup znamenal v tomto případě skutečně výrazný posun u všech nahrávek, CD prostě výborně „hraje“. Další dvě skladby složil mladý kanadský autor Paul Baraka, jednu z nich s názvem Nic víc si LV otextovala. Z českých autorů, kteří se o CD Růže zasloužili, jsou to za hudbu : Jiří Vondráček, Light and Love, Pam Rabbit, Radim Flender,Jindřich Parma, David Solař a Václav Noid Bárta, spolu s textaři: Hanou Sorrosovou, Bárou Ježkovou, Lukášem Fišerem a Radimem Flenderem a LV samotnou. Jako hosté a partneři se v duetech představují Milan Peroutka, Václav Noid Bárta a Radim Flender.

CD Růže je definitivním potvrzením přerodu a směřování Lucie Vondráčkové k „dospělému“ popu, je už potvrzením dozrávání zpěvačky, kterou mají posluchači a diváci možnost vídat od jejího dětství až k současné ne lehké výpovědi o skutečném životě, s problémy, který přináší, a známe je všichni. Kdo nemá trable s láskou, vztahy, kdo nezná reminiscence a vzpomínky, účtování, pochyby, i výčitky a pochybnosti, nejistoty i odmítání. CD Růže je jiné, je zralejší, samozřejmější, LV na něm zpívá už s nohama na zemi a bez iluzí. Její skutečný život se odrazil v celkové náladě CD, texty písní provedou posluchače jejím světem. Světem bez skrývání, otevřeně, až někdy mrazí z autentičnosti projevu, výrazu, tématu. Vyznění je samozřejmě na každém posluchači, ale už teď je velmi dobře vidět, že písně patřičně rezonují a nacházejí přímou odezvu. Píseň a krásný klip Nad Vltavou se blíží ke dvěma milionům shlédnutí, bodují Paralelní světy, které byly už pětkrát za sebou první v Hitparádě Frekvence 1, i taneční Zásah si našel odezvu v tanečních komunitách, které ho vyhledávají a učí se choreografie podle něj. Lidem nikdy nebyly písničky Lucie Vondráčkové jedno – mají asi v sobě nějakou zvláštní magii, sílu, která posluchače přitahuje. A to samozřejmě zase generuje i odpůrce.:) A je to tak vlastně správně.

Nejhorší pro zpěváka je přece lhostejnost posluchačů, ta tedy dle posledního vývoje a mediálních veletočů určitého typu médií skutečně Lucii nehrozí J. Lucie Vondráčková se ale má o koho opřít v boji s neustále dorůstajícími a dorážejícími hlavami Hydry J, má za sebou skvělý tým. Vydavatelský dům Ságl production je zárukou splněných hudebních snů a klidné, poctivé a dobré vydavatelské práce , kdy pokračuje v práci jak se starým, osvědčeným týmem autorů, kteří jsou zárukou autentické kontinuity, tak hledá zároveň nové autory a spolupracovníky a umožňuje jejich zapojení a spolupráci na CD. CD Růže rozhodně stojí za poslech, ne za jeden, ale za více pozorných a nezaujatých poslechů.

Průlet Růží (výběr)

Růže je pěkně dravé INTRO do světa domnělých(?) „nesvéprávných“ manželek, upřímná zpověď nezávislé bytosti, která jen nechce tak úplně být tou, jakou si ji nejbližší okolí přeje vidět a kam ji předsudky tlačí. Až brutálně otevřené a až na dřeň mířící.

Dej si cíl - píseň výrazné americké autorky Kari Kimmel – o nutnosti uchovat si sebeúctu, mít sebevědomí, znát svou cenu a jít si za svým cílem a posláním. Velmi důležitá nejen pro dívčí i ženský svět, vzkaz pro každého : Nenech si líbit útlak, šikanu, NIC. Vydrž a braň se.

Paralelní světy (Čí bys byl, než můj ) – silný slogan předznamenává silný Love song skupiny Light and Love , velmi úspěšně bodující v Hitparádě Frekvence 1 ( 5 x první ).Zamyšlení nad určeností lásky, nad nutností ji prožít, nad „přiděleným“ osudem a jeho dopadem na náš život..

Hvězdy nad oceánem - Love duet s Milanem Peroutkou. O tom, že nemusíme vždycky podlehnout, i když nás to někam nebo k někomu táhne, že člověk kromě lásky potřebuje také kamarádství. Že mezi ženou a mužem nemusí jít vždy jen o lásku, že si mohou rozumět i jinak, být pro sebe vzájemně důležití i bez jasně mileneckého vztahu. Čistému vše čisté.

Nad Vltavou – smutek po lásce, smutek po rodné zemi, smutek po rodném městě.. Neustálý, konstatní, nepolevující, krásný. Píseň i krásný klip s Mirkem Šimůnkem jako partnerem se už blíží dvěma milionům shlédnutí.

Led - píseň autora a zpěváka Václava Noida Bárty, duet o tom, co přichází PO lásce. Lucie i Noid to už oba vědí.

Bílá místa – píseň Jiřího Vondráčka a Hany Sorrosové o tajných úkrytech v nás, o věcech, o kterých se nemluví a neměly by být odhaleny…Ale co když odhaleny jsou?

V trávě budem spát – píseň Davida Solaře a bohužel již zesnulé básnířky Báry Ježkové – krásný obraz něčeho zvláštního a poetického, se symfonickým orchestrem. Malý diamant.

Zásah – cover kdysi velmi známého hitu Hot Stuff Donny Summer v remixu Petera Fidera (Verona), výsostně taneční záležitost. Vypnout a tancovat do únavy, uvolnění, relax.

Solnej sloup – píseň o podivném hledání. Něco je špatně a nevím tak úplně co. Utíkám před tím, nechci si to přiznat. Stále musím pryč…. Proč?

Vyvolávačka deště – jako dávní domorodí tanečníci, snažící se tanečním rituálem přivést chybějící déšť , se písní snažím vyvolat zmizelou lásku. Půjde to? Jde to vůbec? Hymnus všech našich ztracených lásek…

Love is Love – Jindřich Parma, smutný Pierot české taneční scény, autor, který zůstává stále zvláštně zádumčivý i v tanečnosti, neměnná konstanta, která nevidí důvod se měnit a nebýt na CD, bez něj by zřejmě CD LV nebylo úplné.

Nic víc – píseň introvertního kanadského aurota Paula Baraky si LV otextovala a spolu s jeho další písní Nejkrásnějším vánocům jde o dva zvláštně průzračné střípky, písničky, které daly CD Růže neotřelý, ale důležitý lesk a třpyt.

www.lucievondrackova.cz
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23831
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Zpětné odkazy
Liverpool Tröja Barn
Novinky / Komentáře / Lucie Vondráčková – CD Růže - Info kuryr
From: Liverpool Tröja Barn

Frankrig Trøje Børn
Novinky / Komentáře / Lucie Vondráčková – CD Růže - Info kuryr
From: Frankrig Trøje Børn

Maglia Argentina Bambino
Komentáře - Info kuryr
From: Maglia Argentina Bambino

fotbollströjor barn
Novinky / Komentáře / Lucie Vondráčková – CD Růže - Info kuryr
From: fotbollströjor barn

Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1176 sec,0.0376 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,278kB