Němci zkritizovali Spojené státy za hrozby kvůli Severnímu proudu 2   
Pridal tk Pátek 18 leden 2019 - 04:36:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
Německé vydání Merkuru vydalo sbírku čtenářských dopisů, v nichž kritizují amerického velvyslance v Německu Richarda Grenella a další politiky, kteří požadují, aby byla výstavba ruského plynovodu Severní proud 2 zamítnuta ve prospěch drahého amerického LNG.

Podle Waltera Herzoga z Otterfingské komunity se Němcům pokoušejí vnutit tvrzení, že Moskva může uzavřít dodávky plynu do Německa, pokud bude vybudován plynovod okolo Ukrajiny. Autor dopisu upozornil na skutečnost, že plyn v každém případě pochází z Ruska, takže tento argument je neodůvodněný.

„Pokud se na všechno podíváte z ekonomického hlediska, pak byste měli upřednostňovat Severní proud 2, protože spotřebitelé nemusí platit miliardy jako povinnost za tranzit plynu přes Ukrajinu," napsal.

Wolfgang Doster z Erdingu nazval Němce „Trumpovými vazaly". Podle něj situace s americkým velvyslancem, který německým společnostem za podporu Severního proudu 2 vyhrožuje sankcemi, jasně demonstruje závislost Berlína na USA. Podle něj se Němcům snaží vymluvit, že 40 let bez problémů využívají ruský plyn, je si jistý Doster.

„Bez Severního proudu 2 se dostaneme do úplné závislosti na USA, a kdo to chce? Putin nám někdy vyhrožoval ničením ekonomiky?" poznamenal čtenář.

Dosterovu pozici podporuje Peter Schlink, který byl překvapen nedostatkem jasné reakce Německa na hrubé manipulace Grenella.
„Já, jako občan Spolkové republiky, se stydím, když si přečtu, že americký velvyslanec nařizuje našim společnostem, co mají dělat a co ne. Stát vedený idiotem, který má méně v hlavě než můj desetiletý synovec, chce dávat Německu rozkazy? A jak chápu z přečtených řádků, podaří se mu to!" byl rozhořčen Schlink.

Dříve média uváděla, že americký velvyslanec vyhrožoval sankcemi několika německým společnostem zapojeným do výstavby plynovodu. Mluvčí německého ministerstva zahraničí Maria Adebarová uvedla, že pozice Berlína a Washingtonu se liší.Severní proud 2 předpokládá výstavbu dvou potrubí plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard krychlových metrů plynu ročně od pobřeží Ruska přes Baltské moře do Německa. Povolení k výstavbě už daly Německo, Finsko a Švédsko.

Proti realizaci projektu vystupují USA, které prosazují plány na export svého LNG, a Ukrajina, která se obává, že ztratí příjmy z tranzitu ruského plynu do Evropy. O politické orientaci projektu promluvily také Lotyšsko, Polsko a Litva.

Moskva nejednou vyzvala k tomu, aby nebyl tento plynovod pokládán za nástroj vlivu. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak přitom prohlásil, že Rusko je ochotno zajistit dodávky plynu podle dlouhodobých kontraktů do Evropy dokonce i v případě, když se do prosince 2019 nepodaří s Kyjevem domluvit na tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/k5eF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23720
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1828 sec,0.1032 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,288kB