USA zahájí proces odstupování od odzbrojovací dohody INF ke dni 1. února 2019, oznámilo americké ministerstvo pro kontrolu zbraní!   
Pridal tk Čtvrtek 17 leden 2019 - 05:09:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks: 0   Tisknout  LAN_NEWS_24 
USA zahájí proces odstupování od odzbrojovací dohody INF ke dni 1. února 2019, oznámilo americké ministerstvo pro kontrolu zbraní! Rusko bude mít 6 měsíců na zničení svých raket Novator, aby smlouva byla zachráněna! V opačném případě začnou USA po 1. srpnu 2019 vyvíjet vlastní rakety středního doletu a rozmisťovat je v zemích svých partnerů! Bude ale mít americká armáda do té doby peníze?

Zatímco je pozornost evropských médií upřena na skandální porážku Theresy May v britském parlamentu, který drtivou většinou včera odmítl její dohodu o Brexitu, kterou uzavřela s Evropskou unií v minulých týdnech, v USA se dějí mnohem zásadnější kroky, které rozhodnou o budoucnosti Evropy.
Americké federální úřady, Kongres, část americké armády, pošta, federální úřady, ti všichni jsou už skoro měsíc bez peněz a úřady jsou zavřené. A ty, které jsou otevřené, tak jejich zaměstnanci pracují zdarma bez peněz, protože americký kongres je zablokován a není schopen schválit státní rozpočet.

Americký prezident chce v rozpočtu vyčlenit více jak 5 miliard amerických dolarů na stavbu zdi na hranici s Mexikem, což tvrdě odmítají kongresmani za Demokratickou stranu, kteří odmítají pro státní rozpočet zvednout ruku, pokud bude obsahovat peníze na jakákoliv protimigrační opatření. Nejde jen o Trumpovu zeď na hranici s Mexikem, ale i o peníze v rozpočtu určené pro americká velká města, kde na radnicích vládnou členové Demokratické strany a ze svých měst dělají útočiště pro hispánské uprchlíky.

Tato města nazývaná jako “safe heavens” nebo “sanctuary cities” poskytují nelegálním migrantům doklady, řidičské průkazy a především status uprchlíků, který je chrání před federálními orgány a deportací. Celý systém je dokonale zkorumpovaný, protože v těchto městech to funguje tak, že místní soudci spolupracují s radnicí a udělují migrantům uprchlické statusy. Federální úřady s tím nic nemohou dělat, protože americké zákony v USA se dělí na ty, které platí v rámci státu a potom na ty, které platí federálně. Jenže federální zákony mají nadřazenou platnost a působnost v jednotlivých státech jen tehdy, pokud kongres daného státu ratifikoval převod pravomoci na federální vládu. To se týká např. federálních daní, federálních plateb, jurisdikce FBI a podobných věcí, ovšem v případě soudů to neplatí. Federální orgány tak nemohou zatknout a deportovat nelegálního migranta, pokud dostal status uprchlíka a ochranu soudu některého amerického státu. V takovém případě daný stát přebírá za uprchlíka zodpovědnost.

USA zahájí 1. února proces odstupování od smlouvy INF, 30 amerických demokratických senátorů mělo v Portoriku mejdan se 109 lobbisty a skandál je na světě

No, a právě tyto programy pro jednotlivá americká města, která aplikují tuto politiku, leží v žaludku Donaldu Trumpovi, takže ten se rozhodl, že těmto sanctuary městům sebere federální peníze. Když chtějí přijímat nelegální migranty, tak ať si je města sama platí a financují. Takže pro změnu Donald Trump a jeho Republikáni blokují schválení státního rozpočtu, protože nesouhlasí s demokratickým návrhem na posílání peněz sanctuary městům v USA. Američtí vojáci pobřežní stráže nedostávají žold, plat nedostávají ani kongresmani a senátoři, takže ti se zvedli, opustili Washington a odjeli s více jak stovkou lobbistů na dovolenou do Portorika. Obyčejní Američané jsou vztekem bez sebe, že senátoři a kongresmani za Demokraty si odjedou na dovolenou s lobbisty, když státní zaměstnanci nemají už měsíc výplaty. Bez peněz pracují i letečtí dispečeři na letištích. Všichni mají hypotéky a hrozí, že o ně přijdou, když nezaplatí splátku za tento měsíc. Američané žijí od výplaty do výplaty, nemají žádné rezervy, takže situace je vážná.

Do tisku a médií se znovu dostaly informace, že Donald Trump znovu uvažoval v soukromí o tom, že USA vystoupí z NATO, jak se objevilo i včera na mainstreamu, dokonce i v ČR . Trumpovi vadí především to, že evropské státy nevydávají na zbrojení 2% HDP, ale mnohem méně, až na výjimky. Tyto výroky způsobují v Bruselu hotový poprask a všichni američtí podpindos dostávají strach, že dojde k roztrhání transatlantických vazeb mezi USA a Evropou. Odchod USA z NATO by znamenal konec této vojenské aliance, to je každému jasné. Jenže Donald Trump provádí ještě i jiné kroky, které už tolik optimismu nevyvolávají. Americké ministerstvo pro kontrolu zbraní dnes oznámilo, že USA zahájí proces odstupování od smlouvy na zákaz výroby raket středního doletu (INF) počínaje dne 1. února 2019 a od té doby poběží 6-měsíční výpovědní lhůta, během které musí Rusko zlikvidovat své nové rakety 9M729 Novator [3]. Pokud to Rusko neudělá, USA odstoupí definitivně od smlouvy INF ke dni 1. srpna 2019.

Nové americké rakety středního doletu jsou určeny pro rozmístění v Evropě, jinde by to ani nemělo smysl


Pokud k tomu dojde, uvolní americké ministerstvo blokační zákon pro americký vojensko-průmyslový komplex, který od tohoto dne bude moci vyrábět nové rakety středního doletu. A tady je velmi zajímavý postoj, který vyžaduje analýzu, Donald Trump totiž minulý týden na MSNBC řekl na briefingu v Bílém domě, že rozmisťování nových amerických raket středního doletu v Evropě není vyloučeno, ale bude probíhat pouze v těch zemích, které ponesou férové náklady a budou ze svých HDP vynakládat na zbrojení dohodnuté objemy. Donald Trump uvedl, že si dovede představit bilaterální smlouvy s vybranými zeměmi v Evropě, ale bylo zjevné, že nemá na mysli NATO, ale pouze vybrané země v Evropě. To by znamenalo, že USA se stáhnou z NATO, ale Donald Trump bude usilovat o bilaterální vojensko-bezpečnostní doktríny. To by byl mohutný posun zpět a obrovská rána pro americké neocony, protože úder na Rusko by tím padl ze stolu.

V současné době s USA spolupracuje na bilaterální úrovni 5 zemí v Evropě, jsou to Polsko, všechny 3 pobaltské státy a Ukrajina, která není členem NATO. Kyjev nedávno schválil další navyšování zbrojního rozpočtu a existuje potenciální riziko, že by se nové americké rakety středního doletu mohly ocitnout nejen v Polsku a v Pobaltí, ale i na Ukrajině. Takový vývoj by byl opravdu nebezpečný. Jenže ve světle současné americké rozpočtové krize se ukazuje, že je otázka, zda-li vůbec armáda jako celek bude mít peníze na některé projekty v budoucnu. Není tajemstvím, že Trumpův plán na stahování amerických vojáků ze Sýrie je motivovaný hlavně i finanční otázkou těchto zahraničních participací a staví tím proti sobě mnoho generálů v Pentagonu.

Platební neschopnost USA má všechny parametry systémově řízené krize

Americká platební neschopnost a neschválený státní rozpočet má ještě jiný rozměr, protože kongres nemůže pracovat proti Trumpovi. Když se podívám na tu navrhovanou mexickou zeď, která spíš připomíná plot, začínám mít pocit, že jde ze strany Donalda Trumpa o manipulaci a trik s cílem zablokovat kongres. Ten plot totiž mexickou a hispánskou migraci do USA nezastaví, to musí být jasné i Trumpovi. Jenže pro Demokraty v kongresu je po ideologické stránce naprosto nepřijatelné, aby hlasovali pro takový rozpočet, který peníze na zeď a proti migraci alokuje. A Donald Trump to ví moc dobře. Platební neschopnost USA tak může trvat ne týdny, ale dokonce měsíce, a není vyloučeno, že USA budou bez peněz až do prezidentských voleb v USA příští rok v listopadu. Bez státního rozpočtu by bylo dokonce velmi obtížné volby uskutečnit, vše by muselo být hrazeno ze sbírek soukromých osob, ale to by bylo v rozporu se zákony, které něco takového vylučují. Např. volební komise a pronájmy místností musí být hrazeny ze státních peněz, ne ze soukromých zdrojů, kvůli obavám z ovlivňování voleb atd.

Pokud by platební neschopnost americké vlády trvala déle, dalších několik týdnů, ohrozí to provoz amerických základen ve světě. Bude totiž problém s palivem pro americké lodě a letadla. Americká pobřežní stráž, která spadá pod armádu, zatím funguje z rezerv, které má vytvořené, ale na jak dlouho rezervy vydrží, to je utajovaný fakt a nikdo neví, kdy se tato část americké armády zastaví, až dojdou poslední peníze a palivové rezervy. Americký prezident může tuto patovou situaci kdykoliv ukončit tím, že vyhlásí na celém území USA výjimečný stav a moc v zemi převezme prezident Donald Trump jako vrchní velitel a jeho Sbor náčelníků amerických ozbrojených sil. V takovém případě hrozí Demokratická strana zahájením impeachmentu proti Donaldu Trumpovi za to, že uchvátil moc v zemi. Jenže v případě vyhlášení výjimečného stavu by Kongres ani nemohl zasednout, resp. usnášeníschopnost kongresu by neměla v době výjimečného stavu žádnou účinnost. Navíc by mohl Donald Trump dokonce i americký kongres rozpustit. To jsou ale varianty ke kterým zřejmě nedojde.

Nejsilnější armáda na světě a přitom část vojáků už měsíc nedostala žold, dochází palivo pro techniku, zásoby jídla…

Na jedné straně chce americká armáda zbrojit a chce nové rakety středního doletu, ale na straně druhé nemá na výplaty žoldu vojákům pobřežní stráž, protože Donald Trump a kongres se vzájemně blokují a nikdo nechce ustoupit. Představte si situaci, že by takové problémy měli v Rusku při schvalování rozpočtu. To by byl povyk v médiích, jak Ruská federace krachuje a vzniká ústavní krize a platební neschopnost. Když se to ale děje v USA, mainstreamová média to komentují v Evropě opatrně, ale pravda je, že USA jsou v krizi a rozvratu, protože vedení země válčí mezi sebou, namísto proti nepřátelům, jak byli američtí neoconi tak dlouho zvyklí. Bílý dům a Kongres jsou mezi sebou ve válce, americký stát je v platební neschopnosti a v této situaci USA vypovídají odzbrojovací smlouvu, spolu s Trumpovými výroky o odchodu USA z NATO. Současná situace v USA je vládní krizí, a pokud jde o krize, ty nejsou důsledkem něčeho, jak se často mylně lidé domnívají. Krize nejsou důsledkem něčeho, krize jsou velmi důmyslným nástrojem řízení. Skrze krize je dosahováno cílů, které by v době stability nikdy neprošly a byly by zcela vyloučené. Horečné zbrojení USA, na které to teď jako vypadá po oznámení o odstoupení od smlouvy INF, se nakonec může transformovat v odchod USA z NATO kvůli platebním problémům americké vlády indukované současnou krizí ve Washingtonu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/usa-zahaji-proces-odstupovani-od-odzbrojovaci-dohody-inf-ke-dni-1-unora-2019-oznamilo-americke-ministerstvo-pro-kontrolu-zbrani-rusko-bude-mit-6-mesicu-na-zniceni-svych-raket-novator/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZpětná adresa pro váš příspěvek: http://www.infokuryr.cz/e107_plugins/trackback/trackback.php?pid=23717
Pro psaní komentářů musíte být přihlášen. Prosím přihlaste se, nebo se zaregistrujte zde pro přihlášení
Žádné zpětné odkazy pro tento příspěvek.
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2020
PoÚtStČtPaSoNe
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
 
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1306 sec,0.0535 z toho dotazů.Dotazů v DB:18. Použitá paměť:1,164kB